Показать сообщение отдельно
Непрочитано 19.11.2020, 08:22   #7
Satyr
Эксперт
 
Аватар для Satyr
 
Регистрация: 12.11.2015
Адрес: Львів
Возраст: 41
Сообщений: 1,255
Satyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспоримаSatyr репутация неоспорима
По умолчанию

До Карпатських руїн...

Високогірний Добромильський замок

Вихідні. Зберається маленька компанія, ми летимо відвідати Добромильський Замок.
Замок, вірніше його руїни унікальні, він найвищий по своїй локації, 560 м над рівнем моря.

Добро́мильський за́мок (За́мок Ге́рбуртів) — розташований за 4 км на південь від міста Добромиля, що в Старосамбірському районі Львівської області. Пам'ятка архітектури другої половини XVI ст. загальнодержавного значення.

Хмарно, дорога минає швидко.
Приїхали. Далі пішки.
Чим далі в гори, тим нижче опускається хмара.
Я зовсім не орієнтуюся на місцевості, але добре, шо маю файних колєгів і вони ведуть.
Ноги мокрі, одяг так само вологий.
І нарешті, якась тінь на горі...

До нашого часу збереглися:

чотириярусна брамна бастея з рештками житлових приміщень
два фрагменти мурів
залишки однієї башти
залишки криниці на подвір'ї замку (яма, завглибшки бл. 3 м)
У плані замок овальної форми, займав площу подовгастого гребеня гори і мав довжину 85 м, ширину — 25 м. Завдяки своєму розташуванню був неприступним.


Трошки гуляємо тереторією.
Все в занепаді. Мури осипаються, все заростає. Природа і людська безгосподарність робить своє:

А десять років тому, були якісь табличкі, рослини почищені, туристи ходили:







Швидко збираємося і тікаємо грітися. Добре, що цього разу водять мене, а не я...

Їдемо кататися, шукати ще шось цікаве, тим більше що локація дозволяє:

В Добромилі гарна ратуша:


Ну і як я можу пропустити Швейка.
Саме тут відбулося безліч його пригод:

Я просто зупинився, дуже довго дивився, чекав, коли він зловить ті кури і понесе смажити...

Мандруємо далі.
Заїзджаємо в Муроване.
За́мок у Муро́ваному — колишній замок у селі Мурованому Старосамбірського району Львівської області. Розташований неподалік від автошляху Т 1401 (Старий Самбір — Хирів) і залізниці Самбір — Хирів. До нашого часу збереглись невеликі фрагменти мурів, вали замчища зі стрімкими схилами глибокого рову та залишки каналу.

до першої світової:

війна його знищила:

сучасний стан:

Сумно. Шматочок муру, все що залишилося від колишньої елегантності.

Їдемо до Скелівки. Там є щось цікаве, оборонний костел. Ну дуже цікаво подивитися.

Костел святого Мартина був закладений у селі Скелівка (Фельштин) Старосамбірського району Львівської області. Занесений до Реєстру пам'яток України національного значення за охоронним номером 511/1 (ID 46-251-0020). Перед костелом розміщено вежу-дзвіницю, занесену до Реєстру пам'яток України національного значення за охоронним номером 511/2 (ID 46-251-0021).

Мої очікування виправдані. Споруда вражає. Особливо оборонна вежа:





По приїзді до дому, глибше досліджую тему, в першу світову тут були великі бою, російська артилерія знищила костел і вже подім його відбудували.

до першої світової:


Після обстрілу:


За пів дня моя компанія, отак спокійно виконала "обов'язкову" програму, тепер їдемо на "довільну" але в репортажі вже про це не буду...

Пі.Сі. Швейк перевернувся від моєї писанини...
Ну нехай...


Пі.Пі.Сі. На фото чогось так само перевернулася вежа.
Як технічно це виправити не знаю.
Треба певно все переписувати.
Так що вибачайте, нехай вже буде так.

Буде ще...
__________________
Свій, до свого, по своє!
Satyr вне форума   Цитата
12 пользователя(ей) сказали cпасибо: